İşçi Birliği

 

Güncel

Etkinlik ve Duyurular

İŞÇİ BİRLİĞİ Gazetesi'nden haberdar olun. E-posta adresiniz:

Google site içi arama

Türkmen Temizlik’te Taşeron İşçilerinin Direnişi

Ağaoğlu, Varyap ve Şira İnşaat firmalarına bağlı Türkmen Temizlik taşeron şirketinin Çağlayan Adliyesi inşaatında çalıştırdığı 85 işçi, ücretlerinin ödenmesi için Nisan ayından beri mücadele ediyor.

Çağlayan Adliyesinin inşaatı bittikten sonra işçilerin maaşlarını ödemeden kayıplara karışan Türkmen Temizlik şirketinin sahibi Hikmet Türkmen, Kartal Adliyesinin temizlik işini alıp burada yeni işçiler çalıştırmaya başladı. Ücretleri ödenmeyen 85 işçi ise 4 Mayıs 2011 günü Kartal Adliyesi önüne gelerek basın açıklaması yaptı. Açıklama sırasında orada bulunan Hikmet Türkmen ve yanındakiler işçilere sopa ve bıçaklarla saldırdı. Adliyenin güvenliğinde çalışan işçiler de patrondan yana tavır alarak saldırıya katıldı. Saldırıdan sonra Hikmet Türkmen işçilere avukatları aracılığıyla birkaç gün içinde ödeme yapacağını bildirse de henüz herhangi bir ödeme yapılmadığı belirtildi.

Türkmen Temizlik işçileri maaşları tümüyle ödenene kadar Çağlayan ve Kartal Adliyeleri önünde basın açıklamaları, eylemler yapmaya devam edecekler. Bizler, direnişçi PTT ve ONTEX işçileri olarak Türkmen Temizlik işçilerinin mücadelesine destek olacağız.

Bu yazı Direnişteki bir PTT işçisi arkadaşımız tarafından hazırlanmıştır.


Yazıyı arkadaşıma gönder
: E-Posta Adresiniz
: Adınız
: Arkadaşınızın E-Posta Adresi
: Güvenlik Kodu > 298532
: Mesajınız
Tasarım ve Kodlama Sorun Teknik Büro tarafından yapılmıştır.